Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci spotkali się z młodzieżą

Policjanci spotkali się z młodzieżą

20 stycznia 2020, 12:22, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku spotkali się z uczniami klas III Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi w Pułtusku, aby porozmawiać o zagrożeniach. Podczas spotkania profilaktycznego z młodzieżą na temat społecznych i prawnych aspektów narkomanii wykorzystali przepisy karne ustawy dotyczącej przeciwdziałania narkomanii oraz prezentacje multimedialne.

Problem narkotyków jest coraz głośniejszy. Sięgają po nie bardzo młodzi ludzie. I tu nie wystarczy obserwować i ograniczyć się do interwencji. Warto poszukać przyczyn. Często są to problemy, stres związany ze szkołą lub domem, zranienie uczuć czy konflikty z rówieśnikami. By nie było za późno, chcemy zapobiegać! Wychodząc naprzeciw temu problemowi, policjanci przeprowadzili szkolenie dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Pułtusku.

Omówili negatywne zachowania, przemoc i agresję wśród rówieśników. Następnie przedstawili konsekwencje prawne oraz zdrowotne zażywania substancji odurzających. Informowali o zapisach ustawy dotyczącej przeciwdziałania narkomanii. Podczas spotkania przedstawili też film instruktażowy, w którym poruszono problematykę narkotyków i dopalaczy. Apelowali do młodzieży o rozwagę i zachowanie rozsądku oraz wskazali, gdzie młodzi ludzie mogą szukać wsparcia.

Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]