Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

19 stycznia 2020, 09:08, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska, jak i tych, które pozostaną w domach, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, aby porozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzić ten czas.

Działania profilaktyczne poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi są w okresie ferii zimowych jednym z priorytetów służby dzielnicowych. W ramach ogólnopolskich akcji pt. "Bezpieczne ferie 2020" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" funkcjonariusze spotykają się najmłodszymi.

Mundurowi uczą dzieci i młodzież zasad bezpiecznego wypoczynku, przypominają zasady korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, zwracają uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i noszenie elementów odblaskowych, właściwe zachowanie się w pojeździe, a także korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przestrzegają przed zimowymi zagrożeniami, zwracając szczególną uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych rzekach czy stawach. Funkcjonariusze rozmawiają również o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]