Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Ulotki i odblaski - wszystko po to, by piesi byli bezpieczni

Ulotki i odblaski - wszystko po to, by piesi byli bezpieczni

17 stycznia 2020, 10:19, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

W trakcie działań NURD policjanci promowali prawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych. Przejezdnym wręczali ulotki opracowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, a napotkanych podczas służby pieszych obdarowywali odblaskami.

Mało przyjazna aura panująca za oknem znacznie pogarsza warunki drogowe, a co za tym idzie zwiększa niebezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci pułtuskiej drogówki przeprowadzili działania NURD.

Od wczesnych godzin rannych, w miniony wtorek, funkcjonariusze zwracali baczną uwagę na pieszych, rowerzystów, ale również na kierowców - na to, jak zachowują się w tych newralgicznych momentach interakcji pieszy - pojazd. Mundurowi kontrolowali m.in. prędkość, z jaką poruszają się samochody w rejonach przejść dla pieszych, i miejsca znajdujące się w pobliżu przejść.

W trakcie działań policjanci promowali prawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych. Wręczali przejezdnym ulotki opracowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, natomiast napotkanym pieszym opaski magnetyczne. Funkcjonariusze namawiali do ich używania nawet w mieście - przypominali, jak ważne w tym zimowym okresie jest to, by być widocznym!Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]