Dzisiaj jest: piątek, 7 sierpnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci sprawdzają autokary

Policjanci sprawdzają autokary

10 stycznia 2020, 10:33, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami ITD kontrolują autokary, którymi są przewożone dzieci. Wyniki ostatnich działań były zadowalające.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest priorytetem dla pułtuskich policjantów. Wczoraj wspólnie z funkcjonariuszami ITD policjanci prowadzili działania mające na celu eliminowanie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem najmłodszych - tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa podczas dojazdu do szkoły.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznaczenie autobusów przewożących dzieci i młodzież, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami. Wyniki kontroli były zadowalające. Policjanci nie stwierdzili uchybień.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowego wypoczynku, a co za tym idzie licznymi wyjazdami zorganizowanymi, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP przypominają, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, którym mają jechać dzieci. Najlepiej zrobić to w formie pisemnej, składając wniosek osobiście w jednostce policji.

Odpowiednim rozwiązaniem jest też poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Punkt kontrolny będzie znajdował się na ul. Runek - na placu przed budynkiem komendy.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]