Dzisiaj jest: piątek, 7 sierpnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Niszczył mienie, groził sąsiadom i znieważał...

Niszczył mienie, groził sąsiadom i znieważał...

2 grudnia 2019, 14:54, KPP Pułtusk, red. MK

Mężczyzna kilkukrotnie niszczył ściany w budynku, który należał do TBS w Pułtusku. Ponadto groził sąsiadom i znieważał funkcjonariuszy publicznych.

Początek wydarzeń miał miejsce ok. 2 miesiące temu. Zaczęło się od znieważenia urzędnika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku przy okazji korzystania ze świadczeń przez 64-latka. Następnie agresywny mężczyzna wielokrotnie niszczył mienie należące do Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zdemolował ściany w mieszkaniu, które zostało mu udostępnione, a w ubiegłym tygodniu groził podpaleniem i uszkodzeniem ciała swoim sąsiadkom. Wobec mężczyzny zainterweniowali policjanci. I tym razem agresja przeniosła się na funkcjonariuszy policji. 64-latek używając słów powszechnie używanych za obelżywe, znieważył interweniujących policjantów.

Sprawca to znany policjantom mieszkaniec Pułtuska. Był już przez nich zatrzymywany w związku z podobnymi incydentami.

Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Ponieważ podejrzany nie okazał żalu oraz groził dalszym popełnianiem czynów zabronionych, a stosowane środki okazały się niewystarczające, policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratora o rozważenie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Z takim wnioskiem prokurator wystąpił do sądu, ten zaś przychylił się do wniosku. 64-latek spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]