Dzisiaj jest: piątek, 7 sierpnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Jakie obowiązki, uprawnienia i możliwości ma firma pogrzebowa?

Jakie obowiązki, uprawnienia i możliwości ma firma pogrzebowa?

26 listopada 2019, 10:20, Materiał partnera

Kiedy rodzina zmarłego otrząśnie się po pierwszym szoku związanym z jego śmiercią, zaczyna szukać firmy pogrzebowej, która zajmie się praktyczną częścią pochówku.

Obecnie usługi pogrzebowe i cmentarne, chociaż brzmi to dość abstrakcyjnie, stoją na wyjątkowo wysokim poziomie. Firmy potrafią uszanować wrażliwość uczuciową rodziny oraz pomagają im w wypełnieniu wielu podstawowych formalności związanych z pogrzebem.

Obowiązki zakładu pogrzebowego


W zależności od rodzaju zamówionej usługi, firma pogrzebowa ma obowiązek przechowania ciała zmarłego w swojej chłodni, dowiezienia go do kościoła, kaplicy i na cmentarz, dokonania kremacji oraz samego aktu pochówku na cmentarzu. Zajmuje się też transportem zwłok ze szpitala, kostnicy albo domu, ich ubiorem w dostarczone przez rodzinę ubrania i umyciem zwłok. Do jej obowiązków firm pogrzebowych takich jak http://www.styks.com.pl/ należy oczywiście wykonywanie wszystkich tych czynności zgodnie z prawem, co oznacza traktowanie ciała z szacunkiem i niedopuszczenie do jego zbezczeszczenia.

Uprawnienia formalne


Firma pogrzebowa w świetle polskiego prawa może uczestniczyć w niektórych procesach formalnych i urzędowych, w tym w imieniu rodziny pobrać zasiłek pogrzebowy z ZUS (o ile posiada od niej upoważnienie) oraz pomóc w uzyskaniu aktu zgonu i dokumentacji medycznej. Profesjonalizm zakładów pogrzebowych najlepiej ujawnia się właśnie w takich przypadkach, gdy prócz skupiania się na kwestiach technicznych, jego pracownicy są w stanie wspierać rodzinę zmarłego również w zakresie realizacji niezbędnych formalności prawnych i urzędowych.

Kompleksowa organizacja


Wybierając zakład pogrzebowy do obsługi pochówku warto kierować się własną wygodą, czyli ograniczyć swój udział w całym procesie i pogrzeb zostawić profesjonalistom. W tych trudnych dniach trzeba zadbać o swój komfort psychiczny oraz właściwe przeżywanie żałoby, a nie martwienie się o sprawy doczesne, jak liczbę wiązanek na grobie, pozwolenia od zarządcy cmentarza czy transport ciała z kościoła na miejsce pochówku. Profesjonalne zakłady pogrzebowe zajmą się kompleksową organizacją tego procesu, zostawiając rodzinie czas na żałobę i smutek.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]