Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Dziś działania SMOG

Dziś działania SMOG

30 września 2019, 07:37, Nadkom Sylwester Kacprzak/WRD KWP Radom, red. MK

Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

"Smog" - to działania kontrolno-prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin.

W poniedziałek na terenie całego kraju i również na obszarze Mazowsza, policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem "Smog". Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Policjanci będą przypominać kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko "zasługa" kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]