Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Pijany kierował quadem (zdjęcie)

Pijany kierował quadem (zdjęcie)

12 lipca 2019, 08:37, KPP Pułtusk, red. MK

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca quada, który został w poniedziałek zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Obryte. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w poniedziałek w miejscowości Obryte zatrzymali do kontroli kierującego quadem. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec miejscowości Obryte. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że quad, którym jeździł 42-latek jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

Policja przypomina, że osoby poruszające się po drogach quadami powinny posiadać prawo jazdy minimum kategorii B1, które uzyskać można po ukończeniu 16 lat. W przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM. Ponadto jeśli pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa, to osoba kierująca pojazdem, oraz osoba nim przewożona, są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Oczywiście pojazd powinien być sprawny technicznie, zarejestrowany oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC.

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]