Dzisiaj jest: piątek, 7 sierpnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Kolejny nietrzeźwy sternik na wodach Narwi

Kolejny nietrzeźwy sternik na wodach Narwi

10 czerwca 2019, 10:46, KPP Pułtusk, red. MK

Policjanci prewencji pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, Policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują pod wpływem alkoholu - to główna przyczyna utonięć.

Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków.

6 czerwca wieczorem policjanci patrolując szlak żeglowny na wysokości Stawinogi zatrzymali do kontroli 37 - letniego mieszkańca Wołomina. Mężczyzna sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym sezonie to już kolejny taki przypadek. Policja przypomina, że szlak wodny jest jak droga- jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

- Apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie - sierż. sztab. Milena Kopczyńska z KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]