Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Bezpiecznie nad wodą. Pułtuscy policjanci zaczęli patrole na rzece (zdjęcia)

Bezpiecznie nad wodą. Pułtuscy policjanci zaczęli patrole na rzece (zdjęcia)

19 kwietnia 2019, 07:14, KPP Pułtusk, red. MK

Wczoraj na Narwi w Pułtusku wodowano policyjną łódź patrolową. Policjanci patrolując rzekę Narew bardzo szybko i sprawnie mogą interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie wypoczywających nad rzeką osób.

Coraz wyższa temperatura powietrza oraz dłuższy dzień pozwala na aktywne spędzanie czasu. Jedną z możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu pułtuskiego jest korzystanie z uroków rzeki Narew. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku dysponuje łodziami, które służą do pełnienia służby na zbiornikach wodnych. Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu letniego policyjne łodzie są wodowane i jednocześnie testowane. Szybkość, zwrotność i nowoczesne rozwiązanie technologiczne to atuty łodzi policyjnej.

Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i w ich obszarze, walczyć z kłusownictwem rybnym, kontrolować jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegać skażeniom zbiorników wodnych.

Sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]