Niecodzienne lekcje w Skaszewie
Uczniowie pod okiem policjantów, w związku z obchodzonym 2 maja Dniem Flagi RP i w nawiązaniu do kalendarza profilaktycznego, wykonywali flagi i kotyliony w barwach narodowych.
Dlatego też piątkowe (27.04) zajęcia w Szkole Podstawowej w Skaszewie Włościańskim wzbogacone były o niecodzienne warsztaty. Grupa 120 uczniów wspólnie z policjantami Posterunku Policji w Świerczach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Zastępcą Dyrektora biblioteki gminnej wykonywała symbole narodowe, flagi i kotyliony.
Budowanie u najmłodszych świadomości narodowej jest zadaniem niezwykle pasjonującym. Mamy nadzieję, że wszystkim nam wartości, które niosą ze sobą barwy biało-czerwone, godło czy też hymn uda się na co dzień przenosić do życia codziennego.
Działania wpisały się w kampanię "Kręci mnie bezpieczeństwo".
sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk