Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Pijani rowerzyści na drogach Pułtuska

Pijani rowerzyści na drogach Pułtuska

7 sierpnia 2012, 12:20, Adrian Paszczyk

8 pijanych kierujących zatrzymała pułtuska policja podczas rutynowych kontroli. 7 z nich to rowerzyści.

Do zatrzymania 8 nietrzeźwych kierowców doszło zaledwie w ciągu 3 dni. - Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a Kodeksu Karnego zagrożonym karą 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania. - poinformowała Anna Prus z KPP Pułtusk.

Mimo tych konsekwencji nie brakuje amatorów jazdy ?na podwójnym gazie?. Rekordzista miał 2,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymanemu kierowcy samochodu, który prowadził w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na co najmniej rok.

- Nietrzeźwy rowerzysta stwarza takie samo zagrożenie na drodze, jak kierowcy samochodów. - powiedziała Anna Prus z KPP Pułtusk. - Każdy uczestnik ruchu drogowego czy to jest pieszy, rowerzysta, motorowerzysta, kierowca samochodu musi pamiętać o przestrzeganiu zasad, a przede wszystkim o uczestniczeniu w ruchu drogowym jako osoba trzeźwa. - dodała.

Zdjęcie: http://www.sxc.hu
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]