Dzisiaj jest: czwartek, 25 lipca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Spotkanie policjantów z młodzieżą z Litwy

Spotkanie policjantów z młodzieżą z Litwy

2 lipca 2012, 22:44, sierż Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Pułtuscy policjanci spotkali się z polską młodzieżą z Litwy, która spędza wakacje w ramach czwartej edycji akcji Stowarzyszanie "Wspólnota Polska" - "Lato z Polską 2012".

W dniu 27.06.2012 r. w Domu Polonii w Pułtusku odbyło się spotkanie przedstawicieli pułtuskiej policji z młodzieżą z Litwy w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" - "Lato z Polską 2012". Podczas zajęć funkcjonariusze przedstawili "tajniki" pracy policji oraz specyfikę zawodu policjanta. Omówiono zagadnienia dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze oraz uświadomiono młodzieży jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Posłużył do tego symulator pasów bezpieczeństwa, którego użyczył WORD w Ciechanowie. Młodzież na własnej skórze odczuła jak zachowuje się człowiek w samochodzie przypięty pasami bezpieczeństwa. Interaktywny model zajęć pozwolił młodzieży z bliska zobaczyć również jakim sprzętem dysponuje polska policja i do czego służy.

Zdjęcia: KPP w Pułtusku


  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]