iPułtusk » Wiadomości » Zwycięstwo i remis Nadnarwianki

Zwycięstwo i remis Nadnarwianki

25 kwietnia 2014, 17:23, Tomasz Krupa

W dwóch ostatnich spotkaniach zespół prowadzony przez trenera Pawła Brodzkiego zgromadzili na swoim koncie cztery punkty.

12 kwietnia Pułtuszczanie wybrali się do Słoszewa by tam rywalizować o ligowe punkty z miejscowym Gladiatorem. Boisko, na którym odbył się mecz dawało wiele do życzenia, ale jak mówi stare piłkarskie porzekadło boisko jest takie same dla obydwu drużyn. Obie drużyny mecz rozpoczęły bardzo spokojnie, gra zazwyczaj toczyła się w środkowej części boiska. Po kwadransie zgromadzeni kibice mogli ujrzeć pierwszą bramkę. Autorem gola dla Nadnarwianki był Kamil Jagielski I. Gospodarze podłamani stratą bramki pozwolili zawodnikom z Pułtuska na kilka groźnych strzałów, m.in. Salomona, Bartczaka. Jednak po pół godziny gry Gladiator otrząsnął się i zaczął grać w piłkę. I tak w 36 minucie do remisu doprowadza Jarosławski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron prawdziwą kanonadę rozpoczęli Pułtuszczanie. W 56 minucie płaskie podanie wzdłuż bramki wykorzystuje Bartczak. Bartczak idealnie zachował się kilka minut później, kiedy podał piłkę do Jagielskiego I, ale ten nie trafił czysto w piłkę. W 73 minucie bramkę na 3-1 strzela Edgar Dżawakian, który mocnym strzałem z powietrza trafił w samo okienko bramki Gladiatora. Na 7 minut przed końcem spotkania sędzia główny dyktuje rzut karny dla Nadnarwianki, który wykorzystuje Bobowski. Kropkę nad i na dwie minuty przed końcem meczu postawił Jagielski I. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Pułtuszczan

Gladiator Słoszewo - Nadnarwianak Pułtusk 1-5 (1-1)
Bramki:
M. Jarosławski 36' - K. Jagielski I 15', 88', P. Bartczak 56', E. Dżawakian 73', P. Bobowski (rzut karny) 85'
Nadnarwianka: Ł. Wilczewski - Ł. Wolf, P. Bobowski, K. Jagielski II, K. Wanielista (89' Ł. Rurant), A. Kembłowski (89' P. Cywiński), B. Salamon, J. Zalewski, P. Bartczak (85' M. Warda), E. Dżawakian (79' K. Grabowski), K. Jagielski I

W zeszłą sobotę lider "okręgówki" Korona Szydłowo zawitała na stadion Nadnarwianki Pułtusk. Przez wielu sympatyków piłki nożnej te spotkanie było nazwane Hitem Kolejki (przyp. red. przed tym mecze oba zespoły dzielił zaledwie dwa punkty w tabeli). Jednak jak się później okazało samo spotkanie nie zachwyciło.
Pierwsza połowa spotkania to praktycznie jedna klarowna sytuacja bramkowa Nadnarwianki. Rafał Krzyżewski oszukał jednego z obrońców z Szydłowa i oddał lekki strzał na bramkę Węgierskiego, który nie miał zbyt wielkich problemów by go obronić. Natomiast piłkarze Korony w tej partii gry ograniczali się jedynie do gry długimi podaniami, co nie przyniosło żadnych efektów.

Po zmianie stron było już o wiele ciekawiej. Najpierw swoją szybkość wykorzystał Bartczak, który podał futbolówkę do Kembłowskiego, ale jego strzał obronił golkiper Korony. Goście z Szydłowa szukali swoich szans w kontratakach. I tak w 64 minucie doczekali się rzutu karnego po faulu Wilczewskiego w polu karnym. Autorem bramki z jedenastu metrów został Piotr Karpiński. Od straty bramki Pułtuszczanie praktycznie non stop atakowali. Czujność Korony z minuty na minutę malała, czego efektem była bramka na wagę remisu w 76 minucie strzelona głową przez Arkadiusza Miłoszewskiego. Piłkarze trenera Brodzkiego chcieli pójść za ciosem, ale dwie dobre okazję na strzelenie zwycięskiej bramki najpierw zmarnował Dżawakian i kilka chwil później Jagielski I. Szkoda zmarnowanej szansy na pokonanie Korony Szydłowo. Nadnarwianka musi szukać punktów w kolejnych meczach i liczyć na potknięcie lidera z Szydłowa.

Nadnarwianka Pułtusk - Korona Szydłowo 1-1 (0-0)