iPułtusk » Wiadomości » Pierwsze zwycięstwo Nadnarwianki w IV lidze

Pierwsze zwycięstwo Nadnarwianki w IV lidze

23 maja 2013, 18:13, Tomasz Krupa

Kasztelan Sierpc poległ na własnym boisku Nadnarwiance Pułtusk 1-3 (0-2).

We wczorajszym spotkaniu IV ligi doszło do dużej sensacji. Czerwona latarnia ligi nasz zespół pokonał na wyjeździe drużynę Kasztelana Sierpc 3-1 (2-0). Kibice z Pułtuska na te zwycięstwo ligowe musieli czekać, aż 350 dni. Tyle czasu minęło od ostatniego zwycięstwa Nadnarwianki. Spotkanie zaczęło się od mocnego akcentu Nadnarwianki. Już w 10 minucie, wynik spotkania otworzył Edgar Dżawakian. Szybko zdobyta bramka przez nasz zespół całkowicie zaskoczyła gospodarzy, którzy praktycznie w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Saka. Kolejny cios, piłkarza trenera Malarza zadali tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą partię gry, a mianowicie w 42 minucie Patryk Bartczak przejął piłkę w środkowej części boiska i rozpoczął rajd na bramkę Kasztelana. Po wyminięciu obrońców gospodarzy oddaje precyzyjny strzał nie dając szans golkiperowi z Sierpca. Warto zaznaczyć, że dla Bartczaka było to piąte trafienie w lidze.

Po zmianie stron, gra wyglądała już zupełnie inaczej. Stroną przeważającą był już zespół gospodarzy, który od pierwszych minut drugiej połowy rzucił się do intensywnych ataków. W 60 minucie zawodnicy miejscowego Kasztelana przeprowadzają ciekawą akcję, po której udaje im się pokonać Saka. Po utracie bramki Nadnarwianka przeprowadza szybki kontratak. Piłka podana z głębi boiska trafia pod nogi Dżawakiana, który chwilę po przyjęciu zostaje faulowany przez golkipera Kasztelana. Sędzia bez zawahania pokazuję zawodnikowi z Sierpca czerwoną kartkę oraz dyktuję rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Bobowski, ale jego strzał był niestety nie celny. Ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze i tak w 75 minucie prawdziwy kunszt piłkarski zaprezentował Marcin Kucharczyk, a zarazem "ośmieszył" drugiego bramkarza Kasztelana. Kucharczyk "wkręcił" piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i pierwsze zwycięstwo w IV lidze stało się faktem.

Kasztelan Sierpc - Nadnarwianka Pułtusk 1-3 (0-2)