Dzisiaj jest: sobota, 4 lipca 2020

iPułtusk » Wiadomości » Dzień Kobiet z pułtuską drogówką

Dzień Kobiet z pułtuską drogówką

14 marca 2020, 09:23, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Z okazji Dnia Kobiet policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku podczas pełnienia służby mieli przygotowane niespodzianki dla pań za kierownicą. Obok składania życzeń z okazji święta przypominali o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze pułtuskiej drogówki podczas swojej codziennej służby nie zapominają o przypadających świętach. Z okazji Dnia Kobiet wręczali paniom róże, przypominając jednocześnie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, rowerem czy poruszając się pieszo. Policjanci starali się w ten sposób zachęcić panie do doskonalenia swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego.

Nie wszyscy jednak odjeżdżali po zakończonej kontroli z uśmiechem na twarzy. Ku zaskoczeniu policjantów, podczas patrolu ul. Pułtuskiej w Winnicy, gdzie mundurowi skupili się na kontroli prędkości przejezdnych - zatrzymali kierowcę osobówki, który jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. W odróżnieniu od pań mężczyzna odjechał nie z różą, a z wysokim mandatem - na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych, a policjantom zobligowany był pozostawić prawo jazdy, które za pokwitowaniem zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują! Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących.

Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]