Dzisiaj jest: niedziela, 23 lutego 2020

iPułtusk » Wiadomości » 80-latka straciła 22 tysiące złotych, które pożyczyła z banku

80-latka straciła 22 tysiące złotych, które pożyczyła z banku

12 grudnia 2019, 10:16, KPP Pułtusk, red. Mk

Kilka dni temu oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP zadzwonili do mieszkanki Pułtuska prosząc o pomoc w akcji.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. oszustwo "na policjanta" lub funkcjonariusza CBŚP. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze.

Kilka dni temu ofiarą tak działających oszustów padła 80-letnia mieszkanka Pułtuska. Na jej telefon stacjonarny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Mężczyzna poinformował, że prowadzona jest akcja przeciwko oszustom wyłudzającym pieniądze. Zaproponował kobiecie współpracę i polecił przekazanie pieniędzy. Szczegóły policyjnej akcji wydawały się tak wiarygodne, że kobieta przystała na propozycję i wzięła kredyt w wysokości 22 tys. złotych. Podszywający się pod policjanta nadzorował poczynania pokrzywdzonej, telefonicznie podawał jej kolejne polecenia, zgodnie z którymi po powrocie z banku pułtuszczanka wyrzuciła gotówkę przez okno mieszkania. Dopiero po kilku dniach, rodzina zorientowała się, że seniorka padła ofiarą oszustów i sprawa został zgłoszona na policję.

Takie przypadki pokazują, że oszuści nie odpuszczają, a modyfikują jedynie metodę oszustwa. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie jakiejkolwiek gotówki!
W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta - zakończmy rozmowę telefoniczną! O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformujmy POLICJĘ - nr alarmowy 997.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

Czytaj również

Photo

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

23 lutego 2020, 12:35

Policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu na drodze. Zwiększony ruch związany jest z powrotami z zimowego wypoczynku. Dlatego też funkcjonariusze bacznie będą się przyglądać i zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców, dbając o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących samochodami. Bądźmy ostrożni na drodze, aby każdy wrócił bezpiecznie do domu.

Photo

Działania "Smog"

21 lutego 2020, 14:00

19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Smog". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci zwracali też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Photo

Jeśli nauka języka angielskiego - to tylko z native speakerem!

19 lutego 2020, 15:09

Nauka języka angielskiego kojarzy ci się ze żmudnym uczeniem się słówek na pamięć i rozwiązywaniem niezbyt interesujących testów gramatycznych? Książka do nauki języka obcego nie jest w stanie w żaden sposób cię zmotywować, a każda lekcja dłuży się niemal w nieskończoność? Czas więc na zmianę stylu nauki języka angielskiego i rozpoczęcie przygody z jedną z najskuteczniejszych metod poznawania obcego języka. Postaw na przemyślane, indywidualne kursy językowe z native speakerem w szkole noProblem!


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]