Dzisiaj jest: sobota, 7 grudnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Z seniorami o bezpieczeństwie (zdjęcia)

Z seniorami o bezpieczeństwie (zdjęcia)

31 lipca 2019, 08:33, KPP Pułtusk, red. MK

Profilaktyczne inicjatywy pułtuskich dzielnicowych na rzecz mieszkańców mają niewątpliwy wpływ na ich bezpieczeństwo i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji w przyszłości. Policjanci przeprowadzili kolejną prelekcję, tym razem z seniorami Dziennego Domu "Senior-Wigor".

Podczas spotkania dzielnicowi opowiedzieli o programach profilaktycznych skierowanych do seniorów. Uczestnicy spotkania otrzymali wiele wskazówek od dzielnicowych, jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon lub Internet, aby w efekcie nie stracić oszczędności swojego życia. Ponadto policjanci zwrócili uwagę na prawidłowe zachowania jakie mogą ustrzec seniorów przed kradzieżami w domu, na ulicy czy w sklepie. Przekazali informacje na temat właściwych zachowań podczas poruszania się po jezdni i konieczność noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie mundurowi przypomnieli korzystanie z numeru alarmowego 112 oraz sposób prawidłowego składania zgłoszeń. W spotkaniu wzięło udział ok. 20 seniorów, którzy na zakończenie otrzymali odblaski.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]