Dzisiaj jest: piątek, 18 października 2019

iPułtusk » Wiadomości » Kolejni nietrzeźwi sternicy na rzece Narew

Kolejni nietrzeźwi sternicy na rzece Narew

9 lipca 2019, 07:02, KPP Pułtusk, red. MK

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali kolejne 2 osoby, które sterowały łodzią motorową będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

7 lipca podczas pełnienia służby na rzece Narew policjanci ujawnili kolejnych już w tym sezonie sterników na podwójnych gazie. Wielokrotne apele oraz ostrzeżenia odnośnie zachowania trzeźwości nie przyniosły żadnych skutków.

W godzinach popołudniowych funkcjonariusze patrolujący szlak żeglugowy przebiegający przez powiat pułtuski zatrzymali do kontroli łódź z silnikiem spalinowym. Mieszkaniec Pułtuska, który sterował łodzią miał 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niespełna kilka godzin później podczas kolejnej kontroli łodzi, policjanci ujawnili również mieszkańca pułtuska, który miał 0.14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w okresie wakacyjnym pod szczególnym nadzorem patrolują rzekę Narew. Dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających i korzystających z uroków akwenów wodnych.

- Apelujemy i przypominamy kolejny raz! Nikt, kto kieruje łodzią pod wpływem alkoholu, nie uniknie kary - przestrzegają pułtuscy policjanci.

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]