Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » 10 nietrzeźwych zatrzymanych w weekend

10 nietrzeźwych zatrzymanych w weekend

9 kwietnia 2019, 11:34, KPP Pułtusk, red. MK

W ciągu minionego weekendu od piątku policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym, aż 7 nietrzeźwych rowerzystów. Policja apeluje, aby pomimo wiosennej aury zachowywać zdrowy rozsądek i nie wsiadać na rower będąc w stanie nietrzeźwości.

Nadejście wiosny powoduję, że wiele osób chętnie korzysta z środka transportu jakim jest rower. Również na drogach powiatu pułtuskiego pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy pamięta, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. Problem nietrzeźwych kierujących pomimo wielokrotnych apeli w dalszym ciągu jest realnym zagrożeniem na drogach. W ciągu minionego weekendu od piątku policjanci pułtuskiej komendy zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym, aż 7 nietrzeźwych rowerzystów.

Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę po spożyciu alkoholu i stwierdził, że stwarzał on zagrożenie w ruchu, ma prawo skierować sprawę do sądu. Z kolei sąd może wymierzyć karę grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat, lub karę aresztu na okres od 5 do 30 dni.

Pamiętajmy, że należy reagować w każdej sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.

sierż. Daniel Podlasin


Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]