Dzisiaj jest: sobota, 25 maja 2019

iPułtusk » Wiadomości » Sprawcy wymuszenia rozbójniczego zatrzymani

Sprawcy wymuszenia rozbójniczego zatrzymani

14 lutego 2019, 08:55, KPP Pułtusk, red. MK

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali wymuszenia rozbójniczego. Młodzi niespełna 21-letni mężczyźni zostali zatrzymani niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzonego.

Kilka dni temu pułtuscy policjanci przyjęli zawiadomienie o dokonaniu wymuszenia rozbójniczego. W nocy na ul. Pana Tadeusza w Pułtusku dwóch mężczyzn w wieku 21 lat zaczepiło dwoje idących przechodniów zwracając się o papierosa. Po otrzymaniu wyrobu tytoniowego zażądali wydania pieniędzy w kwocie 50 zł za przejście przez ich osiedle, grożąc pobiciem. Gdy pokrzywdzony odmówił wydania żądanej kwoty został pobity przez sprawców doznając między innymi złamania kości nosa. Po całym zajściu sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu tych informacji zatrzymali sprawców przestępstwa. Został przedstawiony im zarzut popełnienia przestępstwa wymuszenia rozbójniczego. Wobec dwóch 21-letnich mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego według kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]