Dzisiaj jest: czwartek, 22 sierpnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Śmiertelne potrącenie w Chmielewie

Śmiertelne potrącenie w Chmielewie

4 grudnia 2018, 13:34, KPP Pułtusk, red. MK

2 grudnia br. kilka minut po godz. 16 w miejscowości Chmielewo gm. Świercze, doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 56-letni mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 18-letni kierujący pojazdem osobowym na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym potrącił 56-letniego pieszego. Niestety w skutek doznanych obrażeń ciała mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem osobowym w chwili wypadku był trzeźwy, jednak pomimo tego pobrano od niego krew do badań na zawartość substancji zabronionych i psychoaktywnych. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem pułtuskiej prokuratury.

Policja przypomina - zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone, a piesi bez elementów odblaskowych są słabo widoczni. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to rozsądna konieczność.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]