Dzisiaj jest: niedziela, 17 lutego 2019

iPułtusk » Wiadomości » Alkohol przyczyną i nieprawidłowe manewry przyczynami kolizji

Alkohol przyczyną i nieprawidłowe manewry przyczynami kolizji

13 lutego 2018, 12:43, KPP Pułtusk, red. MK

Miniony weekend na drogach powiatu pułtuskiego obfitował w zdarzenia drogowe, których łącznie odnotowano aż 8. najbardziej rażącymi przyczynami były: zbyt duża prędkości, nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz wymijania.

Ostatnie dni obfitowały w zdarzenia na drogach. Policjanci aż ośmiokrotnie podejmowali interwencje związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczęśliwie, żadne z zaistniałych zdarzeń nie przełożyło się na powstanie poważniejszych obrażeń ciała ich uczestników.

9 lutego ok. godz. 21:00 na ul. Modrzewiowej w Pułtusku kierująca Oplem 35-letnia mieszkanka pow. pułtuskiego na skutek nieprawidłowego omijania uszkodziła inny pojazd. Z pewnością przyczynił się do tego stan, w jakim znajdowała się kobieta. Miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości straciła już wcześniej.

W sobotę 25-letni kierowca Seata, z nieustalonych jeszcze przyczyn dachował. Jak twierdzi, do zdarzenia przyczynił się pies, który wbiegł wprost pod koła jego pojazdu. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący przekroczył limit punktów karnych, za co blankiet jego prawa jazdy został zatrzymany. Do kolejnego zdarzenia doszło w Zatorach, gdzie 23- letni kierowca Opla na skutek nieprawidłowego wyprzedzania maszyny rolniczej doprowadził do zderzenia się z nią. Częściowo uszkodzone zostały oba pojazdy.

W niedzielę, do pierwszej kolizji doszło ok. godz. 9 w Dzierżeninie. Kierujący Suzuki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze najeżdżając w konsekwencji na znak drogowy. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Golądkowie. Pod koła Suzuki wbiegł dzik.

Do następnej kolizji doszło w Świeszewie. Przyczynił się do niej 64- letni kierujący Matizem. Poprzez nieprawidłowe wymijanie mężczyzna zjechał na pas przeciwny doprowadzając do czołowego zderzenia. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Ponadto mundurowi dwukrotnie interweniowali do uszkodzeń pojazdów na parkingach w rejonie pułtuskich supermarketów.

Do wszystkich opisanych zdarzeń doszło w czasie, gdy panowały jak na aurę zimy- dobre warunki atmosferyczne, które - jak można byłoby przyjąć - sprzyjają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jeżeli mimo tego kolizje te stały się faktem, przyczyn należy doszukiwać się w zachowaniu uczestników ruchu drogowego.

W wielu przypadkach wystarczyło zachować dozwoloną, określoną przepisami prędkość lub staranniej i z większą pewnością upewnić się, co do możliwości podjęcia konkretnych manewrów na drodze. To zapewne może ustrzec nas przed udziałem w kolizji lub wypadku, o co niezmiennie apelują pułtuscy policjanci.

sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]