Dzisiaj jest: środa, 24 października 2018

iPułtusk » Wiadomości » Drogówka przeprowadzi działania "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

Drogówka przeprowadzi działania "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

1 grudnia 2017, 07:34, KPP Pułtusk, red. MK

W najbliższe trzy soboty tj. 2, 9 i 16 grudnia kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich samochodach. Działania te mają związek z akcją "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo".

Kampania powstała w wyniku współpracy Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytutu Transportu Samochodowego. W związku z akcją trzeba się liczyć, że policjanci z pułtuskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność oraz zasadność użycia świateł. Dlatego warto sobie przypomnieć, jakich świateł i kiedy należy używać. Trzeba też pamiętać, że uchybienia w oświetleniu są podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Dlatego też pułtuska policja zaplanowała Dni Otwarte w stacjach diagnostycznych, gdzie nieodpłatnie będzie można sprawdzić światła:

2 grudnia- PHU Moto Agro Michał Pruszkowski
Kacice 86, 06-100 Kacice
tel. (023) 692 00 80

9 grudnia- AUTO-DROBOT JAN DROBOT I SYNOWIE
ul Nasielska 9, 06- 100 Pułtusk
tel. (023) 692 40 99

16 grudnia- Michał Rużański AUTO-MARCEL
ul. Batorego Andrzeja 4, 06-100 Pułtusk
tel. 605 314 941

Oceniany będzie zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła.

Na polskich drogach ginie zbyt dużo osób, dlatego policja kładzie tak duży nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Działania potrwają do 17 grudnia 2016 r.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]