Dzisiaj jest: piątek, 20 lipca 2018

iPułtusk » Wiadomości » Ruszają działania "Sierpniowy weekend"

Ruszają działania "Sierpniowy weekend"

11 sierpnia 2017, 08:45, KPP Pułtusk, red. MK

Na drogach pojawi się więcej patroli drogówki, które będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także stan trzeźwości kierujących. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

Podczas przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od dziś na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Policja apeluje do kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedźmy ostrożnie, dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze, zgodnie z obowiązującymi przepisami na danym odcinku drogi. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w piątek - w dniu największego natężenia ruchu.

Chcąc bezpiecznie dojechać do celu należy pamiętać o kilku zasadach: przed dłuższą podróżą każdy kierowca powinien być wypoczęty, trzeźwy a pojazd sprawny technicznie. Pamiętajmy, że wybierając się w długą podróż postarajmy się robić postoje.

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]