Dzisiaj jest: sobota, 23 czerwca 2018

iPułtusk » Wiadomości » 11 mandatów za prędkość

11 mandatów za prędkość

18 maja 2017, 09:42, KPP Pułtusk, red. MK

W miniony piątek na terenie naszego powiatu policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Prędkość". Podczas jej trwania pułtuscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 40 pojazdów. Ujawnili 11 kierujących, którzy poruszali się z niedozwoloną prędkością.

Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Efektem pracy mundurowych było skontrolowanie 41 pojazdów. Ujawniono 11 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Na kierujących zostały nałożone mandaty karne.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem z prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli kierowca będzie dalej prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy a kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]