Dzisiaj jest: sobota, 18 maja 2024

iPułtusk » Wiadomości » Ciężko wywalczone trzy punkty

Ciężko wywalczone trzy punkty

18 maja 2014, 08:54, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu zespół Nadnarwianki Pułtusk po emocjonującym spotkaniu zwyciężył 2-1 (1-1) drużynę Wkry Bieżuń.

W XXVI kolejce LO zespół z Pułtuska czekało nie lada zadanie. Rywalem naszej drużyny był piąty team ligi - Wkra Bieżuń. Tak jak można było się tego spodziewać przed spotkaniem, rywale z Bieżunia postawili naszym graczom twarde warunki gry.

Początek spotkania mógł zacząć się idealnie dla pułtuskiej drużyny, ale strzał Piotra Cichockiego nie zagroził bramce przyjezdnych. Na pierwszego gola w tym meczu musieliśmy poczekać do 8 minuty, wtedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał obrońca Wkry - Sławomir Dudek, który pokonał Stelmacha. Na domiar złego podczas jednej z akcji, kontuzji doznał kapitan Nadnarwianki Piotr Bobowski, który musiał zejść z boiska. W jego miejsce trener Brodzki desygnował do gry Kamila Jagielskiego II.

Utrata bramki na graczy z Pułtuska podziałała jak płachta na byka. Nasi gracze ruszyli do intensywnych ataków, jednak nic z tych ataków nie wynikało. Dopiero w 32 minucie graczom Nadnarwianki udaje się doprowadzić do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Łukasz Wolf, który ekwilibrystycznym strzałem piętą (przyp. red. przez kibiców zgromadzonych na stadionie, ta bramka została uznana za najpiękniejszą od wielu lat) z około 18 metrów pokonuję Słabkowskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga gospodarzy. W pierwszych minutach drugiej partii gry Nadnarwianka miała kilka okazji na uzyskanie prowadzenia, ale za każdym razem naszym graczom brakowało szczęścia lub futbolówka trafiała wprost w golkipera gości. Ciekawie zrobiło się pod bramką Wkry w 75 minucie. Najpierw na strzał zdecydował się Cichocki, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Do bez pańskiej piłki dopadł Kembłowski, ale jego strzał trafił wprost w bramkarza. Jednak to nie był koniec akcji Nadnarwianki, do piłki odbitej przez golkipera Wkry dopadł wprowadzony minutę wcześniej Kamil Jagielski I, który mocnym strzałem w górny róg bramki dał upragnione prowadzenie.

Piłkarze z Bieżunia jednak nie poddali się i do końca spotkania szukali bramki na wagę remisu. Najlepszą okazję do zdobycia wyrównującej bramki miał Michał Dzięgielewski w 80 minucie, ale po jego uderzeniu na nasze szczęście futbolówka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Stelmacha. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

Nadnawrianka Pułtusk - Wkra Bieżuń 2-1 (1-1)