Dzisiaj jest: czwartek, 9 maja 2024

iPułtusk » Wiadomości » Pułtuska kanonada w Nasielsku

Pułtuska kanonada w Nasielsku

11 maja 2014, 09:58, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu drużyna trenera Pawła Brodzkiego rozgromiła 6-1 (3-0) zespół Żbika Nasielsk.

Sobotnie spotkanie zaczęło się bardzo niemrawo. Przez pierwsze 10 minut oba zespoły nie stworzyły sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. W 11 minucie spotkania dość licznie zgromadzeni kibice na stadionie Żbika mogli obejrzeć pierwszą bramkę. Około 18 metra przed bramką gospodarzy zostaje faulowany jeden z zawodników Nadnarwianki. Sędzia bez zawahania odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Artur Kembłowski, który ładnym bezpośrednim strzałem umieszcza piłkę w siatce. Piłkarze Żbika podrażnieni utratą bramki rzucili się do odrabiania strat. Najlepszą okazję mieli około 16 minuty, ale na nasze szczęście sędzia linowy dopatrzył się pozycji spalonej jednego z zawodników z Nasielska.

Na kolejne gole Nadnarwianki nie musieliśmy długo czekać. W 28 minucie świetną akcję przeprowadził Bartczak, który minął obrońcę z Nasielska i dograł piłkę wzdłuż bramki. Futbolówka trafiła pod nogi Jagielskiego I, który bez problemów umieścił ją w bramce. Bramkę na 3-0 w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Kacper Wanielista, który mocnym strzałem z pola karnego pokonał golkipera gospodarzy.

Druga połowa idealnie zaczęła się dla piłkarzy z Pułtuska. Tym razem na listę strzelców wpisał Bartczak, który minął w pięknym stylu obrońcę Żbika i nie dał najmniejszych szans na skuteczną obronę bramkarzowi. Nie minęło kilka minut, a już mieliśmy 5-0. Na strzał bezpośredni z rzutu wolnego zdecydował się Zalewski. Wysokie prowadzenie zdekoncentrowało naszych piłkarzy, co umiejętnie wykorzystali gospodarze, którzy w zamieszaniu w polu karnym Nadnarwianki zdobywają bramkę na 5-1.

Jednak jak się później okazało była to jedyna ich bramka w tym meczu. Kropkę nad i postawił Jagielski I, który w 74 minucie zauważył wysuniętego bramkarza Żbika i zdecydował się na strzał. Piłka pięknym lobem zatrzepotała w bramce Nasielska. Do końca spotkania już zbyt wiele nie działo się na boisku.

Dzięki tej wygranej Nadnarwianka nie straciła dystansu do Korony Szydłowo i nadal ma szansę w walce o Mistrzostwo Ligi Okręgowej oraz na bezpośredni awans do IV ligi.

Żbik Nasielsk- Nadnarwianka Pułtusk 1-6 (0-3)