Dzisiaj jest: niedziela, 23 lutego 2020

iPułtusk » Wiadomości » Dzielnicowy w roli Świetego Mikołaja (zdjęcia)

Dzielnicowy w roli Świetego Mikołaja (zdjęcia)

17 grudnia 2019, 13:03, KPP Pułtusk, red. MK

Na co dzień pracuje nad utrzymaniem porządku, tym razem przychodził do mieszkańców w innej roli - Św. Mikołaja.

Sierż. sztab. Przemysław Jakubiak jest dzielnicowym gminy Obryte. Jako policjant pierwszego kontaktu, który pełni służbę głównie w terenie, na co dzień ma bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Doskonale orientuje się nie tylko w problemach, ale i potrzebach mieszkańców. Szukając sposobu na udzielenie pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ustalił ich potrzeby i zainicjował zorganizowanie dla nich darów.

Spontaniczna akcja trwała kilka godzin. W działaniach pomógł duży pluszowy Miś. "Pułtuś" zachęcał klientów odwiedzających supermarket w Obrytem do podzielenia się zakupionymi produktami, a dzielnicowy w ramach podziękowania wręczał policyjne gadżety. Do kosza trafiały produkty spożywcze i chemiczne a do rąk darczyńców: odblaski, światła rowerowe, kamizelki odblaskowe, komiksy, słuchowiska dla dzieci, karty do gry i kubki z logo pułtuskiej komendy. Bardzo chętnie w działania włączyli się pracownicy Urzędu Gminy w Obrytem, na czele z wójtem Sebastianem Mroczkowskim, który wraz ze św. Mikołajem wspierał policjantów w miejscu zbiórki.

Dzisiaj paczki trafiły do dwóch najbardziej potrzebujących rodzin na terenie gminy Obryte. Dzielnicowy złożył niezwykłą wizytę 88-letniemu, samotnie mieszkającemu w Sadykrzu seniorowi. Mężczyzna nie krył wzruszenia i radości. Tej nie zabrakło również obdarowanej mieszkance Zambsk Kościelnych. Paczki z żywnością i artykułami chemicznymi były dla 55-latki kompletnym zaskoczeniem.

Radość seniorów była bezcenna!

Dziękujemy mieszkańcom Obrytego i przejezdnym za gorące serce i wsparcie!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

Czytaj również

Photo

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

23 lutego 2020, 12:35

Policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu na drodze. Zwiększony ruch związany jest z powrotami z zimowego wypoczynku. Dlatego też funkcjonariusze bacznie będą się przyglądać i zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców, dbając o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących samochodami. Bądźmy ostrożni na drodze, aby każdy wrócił bezpiecznie do domu.

Photo

Działania "Smog"

21 lutego 2020, 14:00

19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Smog". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci zwracali też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Photo

Jeśli nauka języka angielskiego - to tylko z native speakerem!

19 lutego 2020, 15:09

Nauka języka angielskiego kojarzy ci się ze żmudnym uczeniem się słówek na pamięć i rozwiązywaniem niezbyt interesujących testów gramatycznych? Książka do nauki języka obcego nie jest w stanie w żaden sposób cię zmotywować, a każda lekcja dłuży się niemal w nieskończoność? Czas więc na zmianę stylu nauki języka angielskiego i rozpoczęcie przygody z jedną z najskuteczniejszych metod poznawania obcego języka. Postaw na przemyślane, indywidualne kursy językowe z native speakerem w szkole noProblem!


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]