Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Najpierw doprowadził do kolizji, a później rzucił się do rzeki, by uniknąć konsekwencji (zdjęcie)

Najpierw doprowadził do kolizji, a później rzucił się do rzeki, by uniknąć konsekwencji (zdjęcie)

27 września 2019, 12:00, KPP Pułtusk, red. MK

26-latek kierował samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany chwilę po tym, jak przepłynął rzekę.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w Kleszewie, pojechali na miejsce, żeby udzielić niezbędnej pomocy jego uczestnikom. W rejonie, w którym doszło do kolizji, funkcjonariusze zastali dwa pojazdy osobowe, ale tylko jednego uczestnika. Od poszkodowanego dowiedzieli się, że sprawca uciekł przeskakując najbliższe ogrodzenie. Zapamiętał, jak wyglądał i w co był ubrany.

Na miejsce pojechali kolejni policjanci, którzy wraz ze strażakami z Pułtuska i Głodowa podążyli za podejrzanym. Stróże prawa pokonując za młody mężczyzną zarośla zauważyli, jak uciekinier bez zastanowienia wbiega do rzeki. Nie sądził jednak, że po drugiej stronie czekają na niego mundurowi. Został ujęty i przekazany załodze karetki pogotowia. Z uwagi na poniesione w zdarzeniu obrażenia mężczyznę przewieziono do pułtuskiego szpitala. Dalsze czynności potwierdziły, że 26-latek był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci dziękują druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie i funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach podejrzanego. To dzięki wspólnym działaniom akcja zakończyła się szybko i pomyślnie.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]