Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Blisko 100 uczniów w kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" (zdjęcia)

Blisko 100 uczniów w kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" (zdjęcia)

23 września 2019, 12:51, KPP Pułtusk, red. MK

W Publicznej Szkole Podstawowej w Gzowie zainaugurowano kampanię "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Organizatorem był samorząd Mazowsza.

W działania włączyła się pułtuska Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz ratownicy medyczni. Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i komplet wiedzy o bezpieczeństwie.

Uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. W pierwszym - pracownicy WORD w Ciechanowie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym. W drugim policjanci wyświetlili i omówili zagadnienia poruszone w filmie "Tak, chcę być bezpieczny". W trzecim- uczniowie dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy, ćwiczyli na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo- oddechowej, a praktycznych lekcji udzielili ratownicy medyczni z "Meditrans Ostrołęka". Wszystkie dzieci otrzymały komplety elementów odblaskowych.

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]