Dzisiaj jest: poniedziałek, 6 lipca 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci i Mrówka spotkali się z pierwszoklasistami (zdjęcia)

Policjanci i Mrówka spotkali się z pierwszoklasistami (zdjęcia)

20 września 2019, 07:45, KPP Pułtusk, red. MK

Policjanci pułtuskiej komendy wraz z sympatyczną maskotką Mrówką uczyły dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Celem zajęć było przybliżenie najmłodszym użytkownikom dróg zasad prawidłowego zachowania na drodze. Dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami pułtuskich marketów budowlanych: "Glaz- Bud" i "Mrówka" włączyli się w ogólnopolską akcję "Bezpieczna droga do szkoły". W sposób teoretyczny oraz praktyczny dzieci klas pierwszych szkół podstawowych poznały przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z dróg, przede wszystkim z przejść dla pieszych.

Policjanci zwrócili uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych po zmierzchu i omówili zgodne z przepisami wyposażenie roweru i właściwe zachowanie rowerzysty na drodze. W tym pomagała olbrzymia maskotka Mrówka, która po prelekcji wręczyła wszystkim upominki.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]