Dzisiaj jest: poniedziałek, 6 lipca 2020

iPułtusk » Wiadomości » 140km/h na "pięćdziesiątce" w Przemiarowie

140km/h na "pięćdziesiątce" w Przemiarowie

10 września 2019, 11:08, KPP Pułtusk, red. MK

35-letni mieszkaniec Warszawy przekroczył dozwoloną prędkość o 90 km/h. Tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy skutkowało zatrzymaniem jego uprawnień.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali do kontroli kierowcę Forda Mustanga (7.09). Mężczyzna zdążył ominąć patrol, po czym gwałtownie przyspieszył. Lekceważące zachowanie 35-latka zostało zarejestrowane na ręcznym mierniku prędkości. Wynik wykazał, że kierowca, pomimo, że znajdował się w terenie zbudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, jechał równe 140 km/h. Za tak brawurową jazdę policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia a z uwagi, że skorzystał z prawa odmowy mandatu, o jego dalszym losie i wysokości grzywny zadecyduje sąd.

Policja przypomina! Jeżeli w takim przypadku, mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, osoba zdecyduje się na kierowanie, okres zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]