Dzisiaj jest: piątek, 28 lutego 2020

iPułtusk » Wiadomości » Przez zabawę do nauki - dzielnicowy z przekazem do najmłodszych (zdjęcia)

Przez zabawę do nauki - dzielnicowy z przekazem do najmłodszych (zdjęcia)

26 sierpnia 2019, 08:11, KPP Pułtusk, red. MK

Wiek przedszkolny to najwłaściwszy czas na kształtowanie prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości podstawowych znaków drogowych i numerów alarmowych.

Policjanci są głęboko przekonani, że spotkania przyniosą oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego tak chętnie organizują prelekcje z najmłodszymi. W ostatnim czasie dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu "Faustynka".

Tematem prelekcji asp. Radosława Pomaskiego były "Bezpieczne wakacje". Policjant omówił niebezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, wskazał miejsca właściwe, czyli te, na których jest ratownik oraz miejsca, z których można korzystać, tzn. plaże strzeżone. Omówił także bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz właściwe poruszanie się na rowerze, hulajnodze czy rolkach i wskazał miejsca do tego przeznaczone. Ponadto zaznaczył bezpieczne korzystanie z Internetu i przestrzegł dzieci przed osobami obcymi, które mogą się pojawić w rejonie ich domów, a w razie ich wystąpienia, wskazał konieczność powiadamiania odpowiednich służb. Kończąc spotkanie dzielnicowy udzielił instruktażu na temat prawidłowego korzystania z numeru alarmowego.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]