Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci sprawdzają oznakowanie przy szkołach i przedszkolach

Policjanci sprawdzają oznakowanie przy szkołach i przedszkolach

12 sierpnia 2019, 06:46, KPP Pułtusk, red. MK

Już niebawem, po przerwie wakacyjnej, szkoły zaczną ponownie tętnić życiem. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, policjanci w powiecie pułtuskim skontrolują rejon szkół i przedszkoli. Mundurowi sprawdzą sposób i stan oznakowania dróg. Pierwsze kontrole już się odbyły.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które od 2 września rozpoczną naukę, policjanci przeprowadzą przegląd właściwego oznakowania w rejonach szkół.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego będą sprawdzali m.in., czy w rejonie placówek oświatowych ustawione jest właściwe oznakowanie pionowe i poziome oraz czy jest ono widoczne dla kierujących pojazdami. Wstępne wyniki lustracji w rejonie kilku placówek na terenie gmin: Obryte, Zatory, Gzy i Pokrzywnica są już za nami - z uwagi na liczne braki w oznakowaniu pionowym wyniki nie są do końca zadowalające. Zanim rozpocznie się rok szkolny kontrole zostaną przeprowadzone na terenie całego powiatu pułtuskiego a o nieprawidłowościach w oznakowaniu poinformujemy zarządców dróg.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]