Dzisiaj jest: wtorek, 12 listopada 2019

iPułtusk » Wiadomości » Włamania do mieszkań. Policja apeluje o ostrożność!

Włamania do mieszkań. Policja apeluje o ostrożność!

5 sierpnia 2019, 11:30, KPP Pułtusk, red. MK

Sprawcy włamań upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta.

W przeciągu kilku minut złodzieje mogą skraść z mieszkania wszystkie cenne przedmioty. W ten sposób giną najczęściej pozostawiane w widocznych miejscach laptopy, telefony komórkowe, biżuteria czy też pieniądze. W ostatnich dniach na terenie Pułtuska doszło do dwóch włamań. Apelujemy do mieszkańców o zabezpieczanie swoich mieszkań i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby!

Do zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terenie Pułtuska dochodziło najprawdopodobniej nocą. Sprawcy upodobali sobie mieszkania na parterze bloków, usytuowane w centrum miasta. Nie były one przypadkowe, właściciele byli poza domem, a włamywacze wchodzili przez drzwi balkonowe.

Ich łupem padła złota biżuteria, pieniądze w polskiej i obcej walucie oraz laptop. Pomieszczenia pozostawiali całkowicie splądrowane. W związku z tym, pułtuska policja zwraca się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy parkingach, polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.

Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji- numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]