Dzisiaj jest: sobota, 7 grudnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Maluchy odwiedziły pułtuskich policjantów (zdjęcia)

Maluchy odwiedziły pułtuskich policjantów (zdjęcia)

30 lipca 2019, 06:53, KPP Pułtusk, red. MK

Podczas spotkania goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów oraz zwiedzić budynek komendy.

Spotkanie rozpoczęło się od edukacyjnej pogadanki, przypomnieniu numerów alarmowych oraz zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w miejscu wyznaczonym przez pasy, a także w rejonie skrzyżowania, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna. Policjantki omówiły prawidłowe wyposażenie roweru oraz zachowanie się w pojeździe, potrzebę korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików.

Dzieci dowiedziały się też, jak należy postępować i do kogo się zwrócić, gdy zostaną "zaczepione" przez obce osoby. Następnie funkcjonariuszki omówiły specyfikę swojej pracy, po czym dzieci zwiedziły budynek komendy i przeszły na "dyżurkę"- tam miały okazję przyjrzeć się pracy policjantów w miejscu koordynowania, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudziły hełmy, tarcze i ochraniacze, które mogli założyć oraz radiowozy, do których mogli wsiąść, włączyć syreny i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, na spotkanie przybyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad strażaka, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi przeżyciami. Z uśmiechem na buziach pomachały, gdy wóz bojowy odjechał na sygnałach. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski.

Mamy nadzieję, że wizyta w komendzie zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas a wskazówki udzielone przez mundurowych będą miały odzwierciedlenie w ich życiu codziennym.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]