Dzisiaj jest: sobota, 7 grudnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Kolejny miłośnik szybkiej jazdy stracili prawo jazdy

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy stracili prawo jazdy

29 lipca 2019, 08:05, KPP Pułtusk, red. MK

A o tym, że pośpiech za kierownicą nie jest wskazany, przekonał się 48-latek. Mężczyzna jechał z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

25 lipca, podczas pełnionej w Głodowie służby, mundurowi zauważyli amatora szybkiej jazdy. Kiedy dokonali pomiaru prędkości okazało się, że auto było rozpędzone do 122 km/h, czyli o 72 za szybko. Brawurowym kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. Mężczyzna za tak znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy. W wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej znaczy bezpieczniej! Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym - życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Źródło zdj. KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]