Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Ogromne niebezpieczeństwo pod Twoim dachem, czyli gniazda szerszeni i os

Ogromne niebezpieczeństwo pod Twoim dachem, czyli gniazda szerszeni i os

11 lipca 2019, 07:12, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Lato w Polsce bez wątpienia jest pełne uroku. Właściciele domów jednorodzinnych szczególnie tych umiejscowionych gdzieś pod lasem lub na wsi, są ogromnymi szczęściarzami, bo mogą na co dzień obcować z naturą.

Z drugiej jednak strony są zdecydowanie bardziej narażeni na pewno niebezpieczeństwa związane z dzikimi owadami. Mieszkańcy bloków rzadziej mają takie problemy. Gniazda dzikich os i szerszeni to niestety często spotykane zjawisko w domach jednorodzinnych.

Gniazda dzikich owadów


Oczywiście współcześnie wiele mówi się o ochronie przyrody i jej zasobów. Jednak gniazdo dzikich os lub szerszeni, usytuowane gdzieś na poddaszu lub w garażu, w pęknięciach drewnianej elewacji w budynkach gospodarczych, czy wreszcie na drzewach owocowych w przydomowym sądzie, to już zupełnie inna bajka. Nawet prawdziwi miłośnicy przyrody nie mogą pozwolić sobie na codzienne funkcjonowanie w otoczeniu takich gniazd. To naprawdę bardzo duże niebezpieczeństwo, szczególnie dla osób chorujących na serce, dla małych dzieci oraz alergików. Niestety ugryzienie osy może być nawet śmiertelne. Warto zdawać sobie z tego sprawę i reagować jak najszybciej, gdy tylko dostrzeże się gniazda owadów w pobliżu.

Usuwanie gniazd os i szerszeni


Szerszeń to tak naprawdę trochę przerośnięta osa. Chociaż niektóre szerszenie mają ogromne rozmiary, często ich ugryzienie jest dużo mniej bolesne i drastyczne w skutkach, niż w przypadku ugryzienia przez osę. Mimo wszystko nie należy ryzykować i również w sprawie uporać się z gniazdem szerszeni umiejscowionym gdzieś w domu lub w jego pobliżu. W ostatnich latach te owady naprawdę szalenie roją się i gnieżdżą w pobliżu domów mieszkalnych. Sporo osób wpada na odrobinę szalony pomysł, aby poradzić sobie z takim gniazdem we własnym zakresie. Często w tym celu wykorzystują między innymi ogień. To zdecydowanie nie jest dobry pomysł przynajmniej z kilku powodów. Można doprowadzić do pożaru, poparzyć się lub tylko rozjuszyć owady, które w ramach obrony zaczną żądlić. Skutki mogą być naprawdę opłakane i tragiczne, szczególnie jeżeli zostanie się wielokrotnie pogryzionym przez osy.

Profesjonalne usuwanie gniazd dzikich owadów


Jedyną mądrą i skuteczną alternatywą jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmujące się usuwaniem gniazd os i szerszeni. Na rynku tego typu usług wyróżnia się firma Stander, która robi to w sposób bezpieczny dla budynku oraz ludzi w nim mieszkających. Po wizycie specjalistów ze specjalistycznym sprzętem oraz środkami chemicznymi, po niebezpiecznych owadach nie będzie już śladu.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]