Dzisiaj jest: piątek, 18 października 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dzielnicowy zatrzymał 4 nietrzeźwych rowerzystów jednego dnia

Dzielnicowy zatrzymał 4 nietrzeźwych rowerzystów jednego dnia

3 lipca 2019, 07:54, KPP Pułtusk, red. MK

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowy w trakcie służby zatrzymał aż czterech nietrzeźwych amatorów jazdy jednośladami.

1 lipca dzielnicowy rejonu nr IV sierż. szt. Łukasz Grudziński na terenie gminy Pułtusk zatrzymał, aż czterech nietrzeźwych rowerzystów. Osoby podróżujące jednośladami będąc pod wpływem alkoholu stwarzały realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg. Funkcjonariusz pierwszą osobę zatrzymał do kontroli po południu w miejscowości Zakręt. 49-letnia kobieta, mieszkanka powiatu płońskiego miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka minut później 44-letni mieszkaniec powiatu makowskiego w tej samej miejscowości również wzbudził podejrzenia dzielnicowego. Kontrolując rowerzystę okazało się, że przeczucie nie myliło go. Mężczyzna jadący jednośladem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Sierż. szt. Łukasz Grudziński kontynuując służbę zauważył dwóch mężczyzn jadących ul. Kościuszki , którzy w wyraźny sposób stwarzali niebezpieczeństwo na dla innych uczestników drogi. Jak się kazało dwóch braci (49 lat) zamieszkałych w gminie Pułtusk mieli po promilu alkoholu w organizmie.

Wobec czterech osób jeżdżących pod wpływem alkoholu skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na te osoby kary grzywny, aresztu czy też zakazu poruszania się jednośladami.

Autor: sierż. Daniel Podlasin
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]