Dzisiaj jest: niedziela, 20 października 2019

iPułtusk » Wiadomości » Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

26 czerwca 2019, 08:10, KPP Pułtusk, red. MK

Na terenie powiatu pułtuskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

W czasie każdego długiego weekendu na drogach pow. pułtuskiego spotkać można większą ilość policyjnych patroli, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Tak było i tym razem podczas działań "Boże Ciało 2019". Funkcjonariusze  sprawdzali  czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali też stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Od środy do niedzieli, na drogach naszego powiatu doszło do 6 kolizji drogowych. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 2 nietrzeźwych użytkowników dróg, rekordzistą a zarazem najbardziej bezmyślnym okazał się 28-letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował motorowerem mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 1300 kierujących, wyniki badań były negatywne. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę w takim stanie. W ciągu tych kilku dni nie brakowało również brawury na drodze. Na blisko 100 nałożonych mandatów karnych, 80 dotyczyło przekroczonej prędkości.

Nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży i dorosłych czuwali również policyjni wodniacy. Pełniący służbę nad wodą to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, patenty, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego. Dzięki takim służbom w poprzednich latach udało się zapobiec wielu tragediom nad wodą. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków. W Boże Ciało policjanci patrolując szlak żeglugowy na wysokości Gzowa zatrzymali do kontroli 37-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią wędkarską napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Miniony długi weekend to czas imprez plenerowych w naszym powiecie. Na scenach pojawiło się wielu znanych artystów, którzy starali się zapewnić dobrą zabawę dla wszystkich obecnych. W tym czasie policyjne służby czuwały nad bezpieczeństwem oraz zachowaniem porządku zarówno w rejonie głównych imprez,  jak i na terenie całego powiatu, w których bawiło się nawet kilka tysięcy osób. W zabezpieczeniu imprez wzięli udział policjanci zarówno umundurowani, jak i funkcjonariusze pionu kryminalnego, w ubraniu cywilnym. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników festynów, można śmiało powiedzieć, że przebiegły one spokojnie i bezpiecznie.
Policja dziękuje wszystkim mieszkańcom za odpowiedzialną zabawę. Wyraża też podziękowanie za bardzo dobrą współpracę, przygotowanie i zaangażowanie podczas zabezpieczania imprez kierujemy również do organizatorów.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]