Dzisiaj jest: piątek, 20 września 2019

iPułtusk » Wiadomości » Spotkanie z klasą mundurową na polanie (zdjęcia)

Spotkanie z klasą mundurową na polanie (zdjęcia)

31 maja 2019, 10:39, KPP Pułtusk, red. MK

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, aby poznać aspekty pracy policjantów.

W ubiegły piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili spotkanie z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Miejscem spotkania była tym razem polana Nadleśnictwa w Pułtusku. Organizatorem strzeleckiego obozu Wojskowo - Obronnego był Dyrektor Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

Podczas spotkania uczniom omówiono zasady użycia środków przymusu bezpośredniego, policjanci omawiali podstawy prawne oraz przypadki, kiedy środki przymusu bezpośredniego można stosować. Uczniom zaprezentowano broń oraz omówiono jej działanie i budowę. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt PZ, służący policjantom do zabezpieczania wszelkiego rodzaju imprez. Na koniec spotkania przedstawiono specyfikę pracy w Policji oraz poszczególnych komórek. Wszystkich obecnych uczniów zachęcano do wstąpienia w szeregi Policji po ukończeniu szkoły średniej o profilu mundurowym.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]