Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Finał Rejonowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (zdjęcia)

Finał Rejonowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (zdjęcia)

14 maja 2019, 10:42, KPP Pułtusk, red. MK

W piątek w Szkole Podstawowej w Dzierżeninie odbył się współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Pułtusku Finał Rejonowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym założeniem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podnoszenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako środka transportu.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn w kategorii wiekowej 10-12 lat oraz 11 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat. Pierwszy etap finału składał się z testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Kolejnym etapem zmagań była weryfikacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Mławie, Płońsku, Ciechanowie, Żurominie oraz przedstawiciele WORD w Ciechanowie.

Na podium Rejonowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanieli uczniowie n/w szkół:

Kategoria wiekowa 10 -12 lat:
miejsce I - Szkoła Podstawowa w Naruszewie
miejsce II - Szkoła Podstawowa w Świerczach

Kategoria wiekowa powyżej 12 lat:
miejsce I - Publiczne Gimnazjum w Gzach
miejsce II - Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

Dwie drużyny z każdej kategorii, które osiągnęły najlepsze wyniki, będą uczestniczyły w dalszym etapie turnieju na szczeblu wojewódzkim, z czego aż trzy będą reprezentowały powiat pułtuski.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]