Dzisiaj jest: sobota, 17 sierpnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Majówka na drogach - szerokiej drogi

Majówka na drogach - szerokiej drogi

30 kwietnia 2019, 07:15, KWP Radom, red. MK

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach.

Mazowieccy policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy weekend 2019" rozpoczną się 30 kwietnia i potrwają do 5 maja.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego garnizonu może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego kraju, które często prowadza przez nasze województwo.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu - kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel - aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na "majówkę", wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami - bezpiecznie, cało i zdrowo.

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

WYRUSZAJĄC W DROGĘ - OPRÓCZ STANDARDOWEGO WYPOSAŻENIA - ZABIERZMY ROZSĄDEK - TO GWARANCJA BEZPIECZNEGO DOTARCIA DO CELU!

-wyjedźmy wcześniej w drogę - wypoczęci i trzeźwi,

-zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,

-starajmy się odpoczywać w drodze - róbmy częste przerwy,

-zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,

-stosujmy się do poleceń policjantów,

-przestrzegajmy ograniczeń prędkości,

-uważajmy na pieszych i rowerzystów i motocyklistów

Jeśli zauważysz na drodze samochód, który jedzie bardzo agresywnie i niebezpiecznie - daj się wyprzedzić, przepuść go - zawiadom Policję - działając w ten sposób możesz komuś uratować życie!

Policja przypomina, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.

W czasie majówki obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:
30 kwietnia 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00,
1 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,
2 maja 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00,
3 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00.

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

W świecie, którym króluje bezustanny stres, pośpiech oraz nadmiar obowiązków zarówno domowych jak i zawodowych zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.


Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]