Dzisiaj jest: sobota, 17 sierpnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

24 kwietnia 2019, 07:33, KPP Pułtusk, red. MK

25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego. Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości są często przyczyną wielu tragedii.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb.

Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W okresie Świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejszym okazał się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego.

W powiecie pułtuskim w trakcie działań "BEZPIECZNY WEEKEND - WIELKANOC 2019" odnotowano 5 zdarzeń drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci sprawdzili na stan trzeźwości 326 kierujących ujawniając 2 nietrzeźwych kierowców i 1 rowerzystę. Łącznie od piątku policjanci ujawnili 77 wykroczeń z czego 54 zostały zakończone mandatem karnym, a 22 pouczeniem.

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]