Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Klasa mundurowa gościnnie w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

Klasa mundurowa gościnnie w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

11 kwietnia 2019, 11:49, KPP Pułtusk, red. MK

W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku odbyło się spotkanie uczniów klasy mundurowej z innowacją Bezpieczeństwo Narodowe I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Gościnnie do pułtuskiej komendy kilka dni temu przybyła klasa mundurowa I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Głównym tematem spotkania było przedstawienie funkcjonowania policji oraz omówienie zakresu działań poszczególnych wydziałów. Dzielnicowa asp. sztab. Katarzyna Grzechnik podczas swojej prelekcji przedstawiła, na czym polega praca dzielnicowego. Mundurowa omówiła, iż dzielnicowy nie wyróżniają się spośród innych policjantów, ani umundurowaniem, ani wyposażeniem czy też uzbrojeniem. Z racji wykonywanych zadań dzielnicowi są policjantami posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe. Aby zostać dzielnicowym policjant musi posiadać minimum 3 lata stażu służby. Dzielnicowi przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, profilaktyki społecznej, rozwiązywania sporów czy też problematyki uzależnień.

W trakcie spotkania przybliżono kampanię, która ruszyła 2 kwietnia 2019r., i dotyczyła środków odurzających. Hasło kampanii brzmi: "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Uczniów zainteresował spot filmowy kampanii jak również film edukacyjny o dopalaczach, pt. "Sytuacje ekstremalne". Uczniom został przedstawiony przebieg postępowania kwalifikacyjnego podczas naboru do służby w policji.

Na koniec odbyło się szkolenie z zasad i budowy broni AKMS, które przeprowadzili instruktorzy strzelań asp. sztab. Rafał Kwiatkowski i sierż. sztab. Robert Czyżewski, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów klasy mundurowej.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]