Dzisiaj jest: wtorek, 18 czerwca 2019

iPułtusk » Wiadomości » Dzień Przedsiębiorczości w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

Dzień Przedsiębiorczości w pułtuskiej komendzie (zdjęcia)

22 marca 2019, 08:58, KPP Pułtusk, red. MK

W ramach 16. edycji programu "Dzień Przedsiębiorczości" uczniowie z Pułtuskich szkół średnich wzięli udział w spotkaniu zorganizowany przez policjantów pułtuskiej komendy.

20 marca odbyła się 16. Edycja programu Dnia Przedsiębiorczości. Jednodniowe wizyty w firmach bądź instytucjach dla uczniów szkół średnich miały na celu pomoc w wybraniu przyszłego zawodu osobom, które niebawem zakończą edukację i staną przed wyborem swojej ścieżki kariery zawodowej.

Głównym celem spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku z uczniami klas pierwszych ZS. im. B. Prusa i LO im. P. Skargi w Pułtusku było przybliżenie codziennej służby policjantów. Uczniom zaprezentowano film instruktażowy przedstawiający poszczególne wydziały. Przybyłym gościom omówiono zasady rekrutacji jakie trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi Policji. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się zabezpieczanie śladów daktyloskopijnych przez technika kryminalistyki.

Na koniec oprowadzono uczestników spotkania po budynku komendy, naczelnicy poszczególnych wydziałów opowiedzieli charakterystykę służby i zachęcili do wstąpienia w szeregi Policji wręczając ulotki i odblaski.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]