Dzisiaj jest: poniedziałek, 23 września 2019

iPułtusk » Wiadomości » O bezpieczeństwie z najmłodszymi z PSP nr 1 (zdjęcia)

O bezpieczeństwie z najmłodszymi z PSP nr 1 (zdjęcia)

15 marca 2019, 08:42, KPP Pułtusk, red. MK

W świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowa Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa oraz zobaczyć, jak pracują pułtuscy policjanci.

W ubiegłym tygodniu policjanci zaprosili do pułtuskiej komendy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Uczniów oprowadzono po budynku komendy oraz omówiono zakres pracy poszczególnych wydziałów. Przestawiono film instruktażowy "...chcę być bezpieczny", oraz omówiono wykorzystanie numerów alarmowych 112 i jego funkcjonowanie.

Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo i zachowanie się podczas korzystania z przejść dla pieszych. Dzieciom przypomniano znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną jaka obowiązuje podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy przez przejście dla pieszych. Z racji rozpoczynającego się sezonu wiosennego funkcjonariusze przedstawili jak prawidłowo powinien być wyposażony każdy rower.

Na zakończenie wizyty w pułtuskiej komendzie, dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci wsiadając do radiowozu, który wykorzystywany jest w trakcie pełnienia codziennej służby. Na pamiątkę wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku dzieciom wręczono skromy upominek w postaci odblasków, które można przymocować do plecaków, aby były bardziej widoczne.

sierż. Daniel Podlasin

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]