Dzisiaj jest: czwartek, 22 sierpnia 2019

iPułtusk » Wiadomości » 23-latek odpowie za przywłaszczenie mienia

23-latek odpowie za przywłaszczenie mienia

12 marca 2019, 14:27, KPP Pułtusk, red. MK

Zgromadzony przez policjantów z wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia lawety samochodowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu lawety samochodowej. Pokrzywdzony poinformował, że około 6 miesięcy temu pożyczył 23-letniemu mężczyźnie daną rzecz i do chwili obecnej jej nie odzyskał. Pomimo tego, że pokrzywdzony kilkakrotnie zwracał się do 23-letniego mieszkańca gminy Pułtusk o zwrot lawety, nadal nie mógł odzyskać swojej własności.

Pułtuscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu przywłaszczenia lawety samochodowej. Od sprawcy zabezpieczone zostało mienie na poczet przyszłej kary 3 tyś. Niespełna 23-letni mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Za przywłaszczenie sobie powierzonej mu rzeczy ruchomej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]