Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020

iPułtusk » Wiadomości » Kolejne nielegalne podłączenie prądu (zdjęcia)

Kolejne nielegalne podłączenie prądu (zdjęcia)

26 lutego 2019, 13:39, KPP Pułtusk, red. MK

Sprawca kradzieży zobowiązany będzie uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych a ponadto grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Skutkiem działań było ujawnienie nielegalnego poboru prądu na ulicy Kombatantów w Pułtusku. Przybyły na miejsce pracownik firmy energetycznej stwierdził, że do lokalu jest doprowadzana energia elektryczna z pominięciem układu pomiarowo-rozliczeniowego poprzez skręcenie przewodów na tzw. krótko .

Policjanci sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku, takie skręcenie przewodów na tzw. krótko jest najczęstszą przyczyna pożarów.

sierż. Daniel Podlasin

Źródło zdj. KPP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]